Satınalma Talebi Nasıl Yapılır?

1. Adım: Proje Yürütücüsü, kendisine özel şifresiyle (otomasyon ve proje başvurusu esnasında sisteme girişte kullandığı parola) sisteme giriş yapar.
2. Adım: Proje Yürütücüsü, modülde yer alan "Satınalma" kısmına girer.
3. Adım: Satınalma kısmı; proje yürütücüsünün yeni talep edeceği mal ve hizmetleri ve daha önce talep ettiği mal ve hizmetleri takip edebildiği alandır. Yürütücü, projesinde yer alan ve satınalma talebinde bulunmak istediği mal ve hizmetler var ise, bu alanda yer alan "Yeni Satınalma Talebi" butonuna tıklar.
4. Adım: Yeni Satınalma Talebi butonu sonrasında ekrana gelen modülde yer alan "Proje Seçimi" bölümünden projesini, "Ürün Türü Seçimi" bölümündende ürün türünü seçer.
5. Adım: Ürün türü seçimi sonrasında, yürütücünün projesinde yer alan ürünler, sistem tarafından kullanıcıya sunulur.
6. Adım: Ekrana gelen listeden alınması istenilen malzemeler işaretlenir ve o kaleme ait teknik şartname sisteme dosya halinde yüklenir. Daha sonra "Talebi Gönder" butonuna basılarak talebin sistem tarafından GÜBAP Koordinasyon Birimi gönderilmesi sağlanır.
7. Adım: Talebi gönder işleminden sonra sistem tekrar "satınalma taleplerim" kısmına gelir. Burada yapılan talepe ilişkn listeden "İşlemler" bölümüne gelinerek "Talep Dilekçesi" butonu yardımıyla ilgili talebin dilekçesi sistemden yazdırılır.
8. Adım: Yazdırılan dilekçe yürütücü tarafından imzalanır ve dilekçe ekine "Teknik şartnameler" eklenerek GÜBAP Koordinasyon Birimi teslim edilir.
NOT: İmzalı dilekçeler GÜBAP Koordinasyon Birimi teslim edilmedikçe SATINALMA İŞLEMLERİ başlatılmayacaktır.

  • __short_title__ __title__
  • __title__
  • __title__
  • __count__